O nás

Vítám Vás na mém e-shopu Pelíšky od Barunky,

pokud Vás zajímá vznik pelíšků a následně proč byl vlastně e-shop založen, pohodlně se usaďte a čtěte.

V době covidu se nečekaně stalo mým velkým koníčkem šití. Začalo to rouškami a pokračovalo přes hnízdečka pro miminka, zavinovačky, různé mantinely a všelijakými doplňkami, kterými jsem doplňovala sortiment, aby maminky u mě našly vše potřebné, pro své malé lásky. Nedávno tak i vznikl e-shop Hnízdečka od Barunky.

V době, když jsem svůj velký koníček objevila, s námi už žilo naše malé, čtyřnohé miminko Mikýsek. Bylo na něm hodně vidět, jak žalostně kouká na každé hnízdečko, které jsem ušila. Tak rád by si do něj lehnul! Už na pohled poznal, jak pohodlné musí být. Následovalo pár probdělých nocí, kdy jsem přemýšlela, jak pelíšek pro pejsky ušít a následovalo pár nedokonalých pokusů. Našemu Mikýskovi sice bylo jedno, že pelíšek není výstavním kouskem, ale to by jeho panička nesměla být perfekcionalistka, aby nešpekulovala dál, jak na to.                                                                                                                                                                                                                 pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (2)

Tuším, že to trvalo víc než rok, než vznikl nynější střih. Ten už byl pro mě tím dokonalým a začala jsem pelíšky nabízet na sociálních sítích, kde sklízely veliký úspěch a tou největší odměnou pro mě byly fotky spokojených pejsků, které mi jejich páníčci často posílali.

pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (3)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (5)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (6)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (7)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (8)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (4)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (16)

I přesto jsem založení e-shopu stále odkládala, už tak mě dost zaměstnával e-shop s miminkovskými věcmi.. Jenže.....

Jednoho dne, na mě na sociální síti vyběhl příspěvek, kde paní Květa Tysl ze spolku Shih-tzu v nouzi z.,s. , který je od nás mimichodem  dva kilometry, žádá o pomoc s dočasnou péčí o zachráněné, nalezené pejsky a zubožené fenečky z množíren. V té době už jsme měli pejsky dva. Mezitím totiž k nám do party přibyla labradorka Rozárka. I tak jsem ale neváhala a pomoc s dočasnou péčí nabídla.
Žijeme v rodinném domku na vesnici, takže dva, nebo tři pejsci se sem úplně klidně vlezou a pro nás, pro milovníky zvířat, nebylo vůbec o čem přemýšlet. Vlastně bylo, najednou jsem začala přemýšlet, jak spolek podpořit, jak víc pomoct. Sama vím, jak je péče o pejsky finančně a časově náročná. Nejedná se totiž jen o stravu a očkování, ale je toho mnohem víc. A především když je ve spolku v průměru kolem 10-15 pejsků, kdy každou chvilku je veterinární péče potřeba. Už hlavně díky tomu, že se převážně jedná o pejsky s nehezkou minulostí a o pejsky ve starším věku, které si nikdo adoptovat bohužel nechce.

Po setkání s milou, pečlivou a milující Květou jsem se jen utvrdila v tom, že pomoc opravdu chci. Když jsem viděla, jakou péči těm malým kuličkám dává a jak jsou šťastní a spokojení, není týden, aby nesedla do auta a nejela s některým z pejsků na veterinu. I když ty nevinné tvářičky neumí mluvit, tak Květa vše sleduje a dává pozor, když některého pejska něco trápí. 

A teď už k té naší holčičce, kterou jsme si vzali do "dočasné" péče. Dočasné je schválně v uvozovkách, protože už v době, kdy jsme Elišku ještě ani nespatřili, jsme věděli, že jakmile překročí práh našeho domu, nebudeme schopni ji jednou nechat odejít. 

Elinka byla jedna ze čtyř zachráněných pejsků ze slovenské množírny. Byla nejvíc bázlivá a navíc čerstvě po porodu. Po převezení do spolku v Nemíži, byla několik dní v karanténě. Jezdili jsme maličkou navštěvovat, mluvit na ní a utěšovat, že už bude jen dobře. Nastalo veterinární kolečko, koupel, kastrace, socializování a poznávání lidské vlídnosti. O to všechno se postarala paní Květa. Po nějaké době nám paní Květa Elinku přivezla a stal se z ní náš malý mazánek. Nikdy by mě nenapadlo, že se rozbrečím kvůli tomu, že za mnou přiběhne pejsek s ocáskem nahoru. Zdá se to jako banalita, ale i to, byl obrovský úspěch a pokrok.

Teď je u nás Elinka několik týdnů a občas i popadne míček a chvilku si hraje. Nadále má ale nedůvěru k lidem a zlomené srdíčko, které se bude ještě dlouho hojit. Věřím, že je vše na dobré cestě. O Elinku se staráme nejenom my, ale i starostlivá Rozárka a zamilovaný Mikýsek.

 pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (13)_1pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (12)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (11)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (14)pelisek-pro-psy-medvidci-a-duhy (10)

Tohle je celý příběh, proč byl založen tento e-shop a budu moc ráda, když uděláte radost svému chlupáčovi novým pelíškem a zároveň tím i podpoříte spolek Shih-tzu v nouzi, z.s., který stojí za záchranou několika pejsků.

Z celkového počtu prodaných pelíšků, bude jednou měsíčně ode mě odeslaná platba na transparentní účet spolku. Částky budou zveřejněny zde na webu. Pokud byste si přáli spolek podpořit větší částkou a udělat tím ještě větší dobrý skutek, můžete poslat jakoukoliv částku na transparentní účet FIO banka 2600697488/2010.

Těšíme se na Vaše objednávky!

Barča, Mikýsek, Rozárka, Elinka a celý tým spolku Shih-tzu v nouzi :)